Hydroponické pestovanie plodín

By : | 0 Comments | On : marec 7, 2014 | Category : Záhrada

Hydropónia

Hydroponické pestovanie spotrebováva o 90% menej vody, než bežné pestovanie v pôde.

Hydroponie je pestovanie rastlín bez pôdy v živnom roztoku. Hydroponicky je možné pestovať takmer všetky izbové rastliny. Najvhodnejším substrátom je v tomto prípade keramzit – expandovaný íl. Zelenina – paradajky, uhorky a pod. alebo kvety (karafiáty, gerbery a pod.) pre produkciu rezaných kvetov úžitkové rastliny v skleníkoch sa tiež pestujú hydroponicky buď v minerálnej plsti alebo v roztoku na “tenkej vrstve”. V týchto systémoch voda cirkuluje, mimo záhony sa späť vrátený roztok filtruje, doplní sa živiny, upraví PH a teplota. Podľa systému a účelu pestovania sa pridávajú hnojivá. Pre uzavretý systém pestovania izbových rastlín v keramzitu možno použiť kvalitné tekuté hnojivá bez balastných látok a pri každej zálievke zalievať slabým roztokom 0,02%. Pre tento spôsob existujú ešte dlhopôsobiace ionové výmenné hnojivá na báze Lewatit, ktoré vymieňajú živné ióny za soli obsiahnuté v zálievkovej vode. V prípade použitia takéhoto hnojiva nie je vhodná zálievka dažďovou vodou. Túto možno rastlinám dodávať raz za 3 – 4 mesiace.

Zdroj: Wikipedia.org

Hydropónia pre začiatočníkov

Ako si vytvoriť svoj vlastný hydroponický systém pre začiatočníkov. Autor sa snažil vytvoriť najlacnejší a najjednoduchší verziu hydroponického systému, vzdelávací projekt, na ktorom si môžete hydropónii vyskúšať v praxi, než sa pustíte do väčších projektov.

Zdroj: Youtube

Ako si postaviť vlastnú vežu na pestovanie jahôd

Návod, ako postaviť vežu pre vertikálne pestovanie, pre hydroponické a aquaponické systémy.

Zdroj: Youtube

Zdroj:  Hydroponické pestovanie plodín.

Share This Post!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>